Dupa cum bine spunea însăși autoarea cărții la lansarea de astazi, cartea tratează cu multa delicatețe avalanșa de trăiri si sentimente care năvălesc asupra unei femei odata cu transformarea ei in părinte.
Lansarea a avut loc intr-o atmosfera extrem de calda si prietenoasa.
Fiica scriitoarei a avut prima cuvântul si bine a facut. A adus o nota amuzanta si inocenta la tot ce s-a intamplat acolo si a binedispus audiența.
Scriitoarea, Raluca Marchis, e o prezenta cu un zâmbet cald, pe care mi-a facut o reala placere sa o cunosc.
Deja la a treia carte publicată, m-a bucurat faptul sa vad in ea o femeie puternica si fericita cu ceea ce are.
Nu-si dorește nimic mai mult si se bucura de tot ce a dobândit pana acum.
Regret ca n-am putut rămâne la sesiunea de autografe. Mi-ar fi placut sa mai schimbam cateva vorbe.
Daca doriți sa aflați cum a traversat si altcineva perioada dificila de inceput in ale ” parentingului „, sau ca barbat, vreti sa știți cu ce trăiri se confrunta o proaspăta mamica, atunci trebuie sa aveti aceasta carte.